Гаряча лінія
(0432) 656535

ВИТЯГ з ПОЛОЖЕННЯ
про пробне зовнішнє незалежне оцінювання
(наказ МОН України від 11.12.2015р. №1277, зі змінами відповідно до наказу МОН від 17.12.2019р. №1575)


Загальні положення.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Пробне ЗНО проводиться щороку та здійснюється за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Завдання для пробного ЗНО, що створюються у формі предметних тестів (далі - пробний тест), мають відповідати програмам зовнішнього незалежного оцінювання, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до закладів вищої освіти.

Учасники пробного тестування.
Участь у пробному ЗНО може взяти особа, яка виявила бажання пройти пробне ЗНО і зареєструвалася у визначені Українським центром строки (далі - учасник пробного ЗНО).

Реєстрація осіб для участі у пробному ЗНО.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється регіональними центрами на підставі заяв таких осіб.

У заяві має бути зазначено таку інформацію про особу: прізвище, ім‘я, по батькові (за наявності); дата народження; місце проживання; контактний телефон; електронна адреса (за наявності); категоря учасника (з переліку, визначеного регіональним центром); перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту; населений пункт, де особа проходитиме пробне ЗНО (з переліку, установленого регіональним центром); інформація про необхідність створення особливих умов (для осіб з особливими освітніми потребами).

У разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з заявою.

Функціонування пунктів проведення пробного ЗНО, пунктів обробки та пунктів перевірки.
Мережа пунктів проведення пробного ЗНО в межах територій областей формується на кожний день проведення пробного ЗНО.

Пункти проведення пробного ЗНО, пункти обробки та пункти перевірки функціонують відповідно до їх регламентів роботи.

Фінансування пробного ЗНО.
Фінансування заходів з підготовки та проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.

ВИМОГИ
щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому оцінюванні 2020 року


Дія цих вимог поширюється на закріплені за Вінницьким регіональним центром оцінювання якості освіти (далі – ВРЦОЯО) території обслуговування (Вінницька, Житомирська, Хмельницька області).
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) проводиться з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної освіти.
Учасниками пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі - учасник пробного ЗНО) є особи, які зареєструвалися для його проходження та здійснили оплату.

Реєстрація учасників пробного ЗНО здійснюватиметься регіональними центрами оцінювання якості освіти з 03 до 24 січня 2020 року через мережу Інтернет.

На сайті Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти можуть зареєструватися лише особи, які проживають (навчаються) у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях.
Особи, які проживають на території інших областей України, можуть зареєструватися через веб-сайт відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється на підставі заяв таких осіб, що створюються за допомогою сервісу «Особистий кабінет» учасника пробного ЗНО.
У заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові; дата народження; місце проживання; контактний телефон; електронна адреса (за наявності); категорія учасника; перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту; населений пункт, де особа проходитиме пробне ЗНО (з переліку, установленого регіональним центром).

Особи, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах проходження пробного ЗНО, повинні вказати про них під час реєстрації:

  • присутність перекладача жестової мови в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО;
  • надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора;
  • надання можливості використання слухового апарата, імпланта;
  • надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання);
  • надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача;
  • надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих кеглем шрифту 16 пунктів;
  • надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі.

Для реєстрації особи, яка виявила бажання взяти участь у пробному ЗНО, необхідно:

- зайти на сторінку реєстрації на пробне ЗНО;

- заповнити реєстраційну форму; вибрати предмети пробного ЗНО; створити свою персональну сторінку "Особистий кабінет";

- з персональної сторінки роздрукувати квитанцію на оплату вартості послуг для проведення пробного ЗНО (на кожен вибраний учасником предмет квитанція роздруковується окремо);

Вартість одного пробного ЗНО для одного учасника складає 150 грн. 00 коп.

- на основі цієї квитанції здійснити оплату в установах будь-якого банку України або в установах інших учасників фінансових послуг до 27 січня 2020 року (включно).

Факт зарахування коштів можна перевірити на своїй персональній сторінці «Особистий кабінет» (вхід на сторінку здійснюється за допомогою логіна та пароля, що самостійно встановлюються учасником пробного ЗНО під час реєстрації).

Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок ВРЦОЯО.

Протягом періоду реєстрації особа може додати предмет пробного ЗНО.

Не пізніше ніж за два тижні до проведення пробного ЗНО особа отримує доступ до інформації про місце та час проходження пробного ЗНО. Інформування здійснюється у формі запрошення на пункт проведення пробного ЗНО, яке необхідно роздрукувати зі своєї персональної сторінки «Особистий кабінет».

Терміни проведення пробного ЗНО:

21 березня 2020р. - з української мови і літератури;
28 березня 2020р. - з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, фізики, французької мови, хімії.

У разі неучасті особи у пробному ЗНО сплачені кошти не повертаються . Ця особа має право отримати примірник тестового зошита, звернувшись у триденний термін за адресою, указаною в запрошенні.

При вході до пункту проведення пробного ЗНО учасник повинен пред’явити такі документи:

  • запрошення;
  • паспорт (свідоцтво про народження) або інший документ, що посвідчує особу.